Ermənistana buraxılmayan Abramyan: "Paşinyanın vicdanı yoxdur"
Ermənistana buraxılmayan Abramyan:
"Ermənistanda tədbir keçirirəm. ABŞ-dən gələn 12 həmkarımızla birlikdə işgüzar danışıqlar apardıq, lakin heç bir səbəb olmadan 2,5 saat hava limanında ilişib qaldıq".
Musavat.com erməni mediasına istinadən xəbər verir ki, bu barədə Rusiya Erməniləri İttifaqının rəhbəri Ara Abramyan martın 31-də keçirdiyi mətbuat konfransında danışıb.
"Məncə, səbəb Ermənistandakı siyasi-ictimai proseslərdə kifayət qədər iştirak etməyim və xeyriyyə işləri ilə məşğul olmağımdır. Bəs Ara Abramyan nə etdi? "Mən qaçqınlara 200-ə yaxın mənzil verdim. Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan buna görə bizi qorxutmaq istəyir, mənim qorxmağımı, hamının qorxmasını istəyir. Mən 17 milyard, hər cür şey oğurlamışam, amma o, qorxmalıdır””-deyə Abramyan bildirib.
Xatırladaq ki, Rusiya Erməniləri İttifaqının rəhbəri Ara Abramyan martın 28-də “Zvartnots” hava limanında 5 saatdan çox saxlanıldıqdan sonra Ermənistana buraxılıb, lakin ona heç bir izahat verilməyib.