Keçmiş müstəntiq Rüfət Səfərovun məhkəməsi başlayır
Zərdab rayon Prokurorluğunun sabiq müstəntiqi Rüfət Səfərovun barəsində olan cinayət işinə Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsində baxılacaq.
Bu barədə APA-ya R. Səfərovun vəkili Bəhruz Bayramov məlumat verib. Vəkil qeyd edib ki, artıq məhkəmənin hazırlıq iclasının vaxtı da müəyyənləşib. İclas iyunun 25-də hakim Asim Hacıyevin sədrliyi ilə keçiriləcək.
Qeyd edək ki, bu il yanvarın 15-də Binəqədi rayon Məhkəməsinin qərarı ilə R. Səfərov barəsində 4 ay müddətinə həbs-qətimkan tədbiri seçilib. Həmin qərardan məhkəməyə müraciət olunaraq həbs qərarının ev dustaqlığı ilə əvəz olunması istənilib. Yanvarın 22-də onun müraciətinə Binəqədi rayon Məhkəməsi tərəfindən baxılıb və barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbiri ev dustaqlığı ilə əvəzlənib.
R. Səfərov Cinayət Məcəlləsinin 311-ci (rüşvət alma) maddəsi ilə təqsirləndirilir. Xatırladaq ki, R. Səfərov Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətinin keçmiş rəisi Eldar Sabiroğlunun oğludur.